druK ulotek a5

Ulotki A5 jako nośnik reklamy

Druk ulotek a5 to dobry pomysł. Klienci potrzebują takiego rozwiązania, są nim mocno zainteresowani. Dla każdego jest to najlepsza rzecz. Każda osoba potrzebuje mieć ciekawe ulotki. Są one na pewno p czytaj więcej »

taśma PAKOWA VIBAC

Taśma do pakowania

Pakowanie kartonów wymaga ich bardzo dokładne zaklejenia i tutaj bardzo często pojawia się problem, z którym nie wiemy jak mamy sobie poradzić. Z jednej strony chcemy zrobić to szybko, ale przecież czytaj więcej »

kolektory słoneczne kraków

Opłacalność kolektorów słonecznych

Wiele słyszmy o tym, że warto montować kolektory słoneczne w domach czy w firmach. Na pewno warto korzystać z darmowej energii słonecznej. Skoro jest ona jeszcze całkowicie za darmo to warto byłoby co czytaj więcej »

klimatyzacja montaż Kraków

Klimatyzacja w firmie

Wybierając klimatyzacje do firmy skupiamy się na tym żeby była ona wydajna. Nie chodzi tutaj o niską cenę, ale o to żeby była ona na tyle wydajna żeby poradziła sobie z upałem. Tam gdzie są do schłodz czytaj więcej »

wYCENA dzieł sztuki

Obowiązek galerii

Być może tytuł tekstu jest dla Państwa dosyć zagadkowy. Zapewniam jednak, że nie jest to zagadka na zawsze. Wszystko za momencik zostanie przeze mnie bardzo dokładnie wyjaśnione, nie zależy mi na tym czytaj więcej »

ODPłYW LINIOWy

Produkty na zawołanie

Występują teraz w przestrzeni internetowej oczywiście różnorodne produkty budowlane. Możemy pozyskać albo np. jakieś farby czy może zaprawę betonową. Cena też nie będzie tutaj bardzo wymagająca. Sta czytaj więcej »

NOCLEGI Lądek Zdrój

Wyjątkowe noclegi w dobrej cenie

Wiele osób dzisiaj planuje wakacje. Często jest to bardzo podobny okres a więc lipiec, sierpień. Właśnie dlatego w tych okresach najwięcej turystów do nas przyjeżdża którzy chcą odwiedzić wspaniałe m czytaj więcej »

sprawy Upadłościowe Szczecin

Tekst dotyczący spraw upadłościowych

Jaką mają Państwo wiedzę na temat spraw upadłościowych? Wiadomo, że lepiej, aby sprawy upadłościowe nie dotyczyły bezpośrednio, ale nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Można powiedzieć, że życie pisze czytaj więcej »

pozycjonowaniE

Idealne rozwiązanie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm decyduje się tworzyć strony internetowe aby zyskać dodatkowych klientów, czy też zarobki zwiększone dla swojej firmy. Jak się okazuje sprawa wcale nie jest ta czytaj więcej »

śniadanie dla dzieckA

Przygotowywania śniadania dla dzieci

Chciałbym zapytać Państwa czy przygotowujecie Państwo śniadanie swoim pociechom? Jak się zapewne domyślacie to pytanie nie padło tutaj przez przypadek. To pytanie padło tutaj absolutnie celowo. Chodz czytaj więcej »

 

Jak wybrać eksperta do wyceny dzieł sztuki?

wycena dzieł sztuki

Kiedy nagle okazuje się, że wiszący na ścianie naszego domu od niepamiętnych czasów obraz jest autorstwa niezwykle popularnej autorki, stajemy przed możliwością niezwykle korzystnego zysku. Jednak zanim dokonamy sprzedaży takiego odkrytego w naszym domowym zaciszu dzieła sztuki, koniecznie musimy zweryfikować nie tylko autentyczność obrazu, ale również jego faktyczną wartość. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wycena dzieł sztuki może wykazać, iż na przykład dany obraz nie jest wart tyle samo co pozostałe z jakiegoś powodu albo też nie jest na przykład oryginałem, przez co nie ma praktycznie żadnej wartości. Taka prawdziwa ekspertyza i oszacowanie wartości danego dzieła sztuki powinna być przeprowadzona nie tylko przez profesjonalnego rzeczoznawcę, ale przede wszystkim przez znawcę danej dziedziny czy też danego okresu sztuki, który w stu procentach będzie mógł potwierdzić autentyczność obrazu, a jego wycena dzieł sztuki będzie jak najbardziej wiążąca i uznana przez kolekcjonerów.

Gdzie szukać eksperta?

Profesjonalnych rzeczoznawców dzieł sztuki wcale nie ma aż tak wielu. Lista takich ekspertów może znajdować się na stronach związanych ze sztuką, w szczególności z Państwową Akademią

Sztuk Pięknych. Ogólnie uznaje się, że znawcy i eksperci powinni mieć wykształcenie o tym właśnie kierunki, jednak w wielu przypadkach najlepszymi ekspertami w danej dziedzinie są sami kolekcjonerzy. Dlatego też warto, aby taka obiektywna wycena dzieł sztuki, była przeprowadzana przez kilku różnych ekspertów i kolekcjonerów i wtedy będziemy mieć pewność, co do faktycznej wartości naszego obrazu.

dobra wycena dzieł sztuki

Pamiętajmy też o tym, że osoba, która będzie chciała kupić od nas przedmiot, z reguły będzie starać się zaniżyć jego wartość. Dlatego też tak ważne jest, aby skonsultować się z kilkoma znawcami tematu i ekspertami. Z drugiej strony trzeba mieć również świadomość tego, że dla różnych kolekcjonerów dany przedmiot może stanowić różną wartość, ponieważ jakby nie było, rynek dziel sztuki jest bardzo subiektywny i zmienny.